Menu:

Výlet na Javoří důl

Krkonoše jako naše nejvyšší pohoří umí nabídnout skvělé možnosti výletů, které ostatní pohoří mohou poskytnout jen velmi těžko. Skvělou volbou je zejména výlet, který vede na Javoří důl. Začít je ideální v Peci pod Sněžkou, odkud vede modrá stezka, která se vine podél pravého břehu řeky Úpy. Než na takový výlet ovšem člověk vyrazí, měl by stoprocentně mít vyřešené ubytování.

Hodně zajímavé je třeba ubytování Rokytnice nad Jizerou, které je nabízeno právě v této stejnojmenné obci. Když se ale vrátíme k samotnému výletu na Javoří vrch, tak po modré stezce se dále dostanete až k Javořímu mlýnu, který se nachází ve Velké Úpě. Tady je již zapotřebí vydat se po zelené, po které je možné dojít až k Červenokostelecké boudě. Po cestě je možné spatřit krásná Krkonošská panoramata, která při ubytování Krkonoše nenabídnou, ale musíte je zkrátka vidět na stezkách při toulkách krkonošskou přírodou. Jestliže máme mluvit o tom, co je možné po cestě ještě spatřit, tak zjistíme, že překrásné je třeba údolí, které se vine směrem k Vlašským boudám. Kdo se chce po cestě podívat na rašeliniště, tak ten má jasnou volbu v tom, že se staví u Černohorského rašeliniště. Krásné chodníčky, které vedou napříč rašeliništěm, turisty zavedou na ta nejkrásnější místa, která jsou v Krkonoších k dispozici.

Jen těžko takováto místa nabídnou přímo obce, jako je třeba Rokytnice nad Jizerou anebo Harrachov a další ve svých centrech. Procházka mezi jednotlivými rašeliništními jezírky je naprosto skvělou záležitostí. Ostatně je možné mimo jiné také spatřit třeba hezké Thámovy boudy, které přímo splývají se zdejším prostředím. Co se týká samotného tipu na ubytování, tak velmi zajímavou volbou je určitě levné ubytování Rokytnice nad Jizerou. Tato obec je schopna poskytnout skvělé ubytování za velmi přijatelnou cenu, která mnohdy z hlediska své níže překoná mnohou konkurenci.

23. 09. 2011