Menu:

Seskoky padákem ve dvou

Stát se alespoň na malou chvíli parašutistou pochopitelně láká velké množství lidí a seskok padákem může být skvělou příležitostí k tomu užít si volných chvilek velmi romantickým a zároveň adrenalinovým způsobem. Tandemové seskoky již patří k takovýmto aktivitám poměrně dlouho a je možné říct, že se jedná o aktivitu velmi zajímavou a také příjemnou. Pokud se člověk nebojí výšek anebo nemá nějaké zdravotní omezení, pak má dveře k tandemovým seskokům prakticky otevřené.


Podívejme se tedy na některé základní charakteristiky, které je nutné v souvislosti s tandemovými seskoky uvést. V první řadě je nutné říct, že tandemové seskoky jsou určeny hlavně pro ty, kteří milují výšky a také rychlost. Pokud mezi takovéto lidi nepatříte, pak pro vás tandemové seskoky asi ideální záležitostí nebudou. V současné době jsou již společnosti provozující tandemové seskoky tak skvěle vybaveny, že není problém jak s vybavením, tak pochopitelně také s tolik důležitou instruktáží. Z hlediska vybavení se člověk může spolehnout na to, že společnost provozující tandemové seskoky mu veškeré vybavení nutné k absolvování seskoku půjčí. Půjčovné většinou není nutné platit, jelikož je v ceně samotného tandemového seskoku. Již jen za samotný tandemový seskok je nutné mnohdy platit poměrně velké finanční prostředky.


Poměrně nezbytná je mimo jiné také osoba tandempilota, který je hlavním tahounem z hlediska absolvování tandemového seskoku. Tento člověk musí být nejen odborník, ale také psycholog, protože lidé, kteří dostanou tandemový seskok jako dárek, mají mnohdy poměrně velký problém se tandemovému seskoku odhodlat. Tandemové seskoky padákem se konají z poměrně velké výšky a některé osoby toto nemusí snášet zrovna ideálně. I proto je nutné tyto lidi morálně podpořit.

10. 04. 2012