Menu:

Rafting na Labi nebo na Jizeře

Jestliže se vydáte do Krkonoše v letním období anebo třeba na jaře či na podzim, tak určitě nemusíte veškerý čas věnovat pouze třeba takové turistice, ale je možné bez větších problémů vyrazit i na kole či se věnovat některým jiným adrenalinem prošpikovaným aktivitám! Typická je v tomto ohledu zejména jízda po některé z řek, jež se na území Krkonoš nacházejí. Vynikající podmínky nabízí jak například řeka Jizera, tak i třeba největší řeka naší republiky Labe. Podívejme se tedy na to, jak vypadají vodní sporty v našem nejvyšším pohoří. V první řadě je třeba najít místo, kde je možné přespávat.

Třeba takové ubytování Harrachov je ideální volbou. Bez problémů si je však možné vybrat klidně i jiné místo, kde se lze velmi pohodlně ubytovat bez větších komplikací. Například taková Pec pod Sněžkou je také vynikající lokalitou nejen v zimním období. Velmi zajímavou adrenalinovou zábavou je zejména rafting. V Krkonoších se pro rafting nabízejí hned dvě řeky. Pokud si chcete vyzkoušet rafting na Labi, tak je ideální vyrazit v Podhůří a skončit u Klášterské Lhoty. Tato trasa je skvělá hlavně pro začátečníky. Jestliže volí turisté ubytování pro rodiny s dětmi, pak je jasné, že si mohou vyzkoušet právě pouze trasy, jež jsou určeny lidem, kteří s raftingem jako takovým momentálně pouze začínají.

Pokročilí rafťáci začínají v Herlíkovicích. Pro rafting se také velmi dobře hodí Jizera. Začátek trasy je v tomto případě v Jablonci nad Jizerou. Odtud je třeba již Harrachov, ve kterém je možné se velmi dobře ubytovat poněkud dál, nicméně i tak není problém se dojet automobilem anebo třeba i autobusem. Nádherná je pro rafting zejména soutěska, která se nazývá Ostrov hrůzy. Touto soutěskou by se ovšem již měli vydat poněkud zkušenější milovníci jízdy na raftech. Rozhodně by neměli své síly nadcenit začátečníci, kterým by mohly stezky po řece Jizeře touto trasou činit nemalé potíže.  

10. 10. 2011