Menu:

Penzion v Krkonoších

Patříte mezi vymírající druh romantiků, kteří nejsou sdílní k citům pouze na Valentýna, případně ještě jednou do roka, pokud si vzpomenete, kdyže je to výročí? Chcete potěšit svou polovičku něčím netradičně tradičním, kdykoli si vzpomenete a využít tak momentu překvapení? Zkuste penzion Paseky nad Jizerou. Atmosféra praskajícího dřeva a čisté přírody už dobyla nejedno srdce a to i opakovaně. Tato horská obec se nachází v okrese Semily v Libereckém kraji. Obklopena Jizerskými horami a Krkonošemi. Krkonoše samy o sobě umí být nesmírně kouzelné. Množství turistických i cyklistických stezek vábí k procházkám. Toto naše nejvyšší pohoří, jehož část je od roku 1992 zapsána na seznamu biosférických rezervací UNESCO, je domovem mnoha endemických druhů živočichů i rostlin. Zurčí tady nepřeberné množství vodopádů, z nichž většina upoutá vaši pozornost přinejmenším na pár minut.

Zmiňovaná obec Paseky nad Jizerou je místo, kde můžete pozorovat tok času. První známé zmínky o tomto místě pocházejí z roku 1654. V té době bylo obživou místních obyvatel především tkalcovství, těžba stříbra a mnoho míst poskytly také sklářské hutě. Obdivovatelé památek můžou s vášní studovat některé zachovalé stavby. Mezi ně se řadí především Kostel svatého Václava, Havírenský mlýn, Kaplička Nejsvětější trojice nebo Památník zapadlých vlastenců (pojmenovaný podle románu Karla Václava Raise – Zapadlí vlastenci).

V zimě láká hlavně moderní lyžařský areál se čtyřmi lyžařskými vleky a sedačkovou lanovkou. Je koncipován tak, aby vyhovoval všem. Najdete tady cvičné louky, lehké i těžší sjezdové trati. Pro úplné začátečníky jsou k dispozici školy lyžování. Samozřejmostí jsou půjčovny vybavení. Ubytování Paseky nad Jizerou je na vysoké úrovni a přece za rozumný český peníz. Nehledě na roční období jde o místo, kterým určitě potěšíte.

17. 07. 2012