Menu:

Hotel s bazénem

Výběr jakýchkoli ubytovacích kapacit je do značné míry ovlivněn hned několika důležitými faktory. V první řadě se jedná zejména o to, do jaké míry nabízí hotel luxusní ubytování. Mnohé hotely si mohou dovolit poskytovat ubytování naprosto přepychového charakteru a na základě zkušeností spousty lidí. K luxusnímu vzezření hotelů jakéhokoli typu patří bezesporu bazén. Často jde dokonce i o sérii několika bazénů v zajímavých druzích provedení.

Za klasiku jsou již považovány interiérové bazény v hotelech, jež se budovaly v určitých částech hotelových komplexů již dávno v minulosti. Interiérové bazény musí být dostatečně izolované a náklady na jejich provoz nejsou zrovna nejnižší. Je nezbytné se zmínit o nákladech na vytápění prostoru bazénu. Právě okolo koupací plochy musí být teplota mnohem vyšší, než je tomu v ostatních místnostech. U bazénu by lidem jinak byla docela zima. Již standardní záležitostí se staly bazény v exteriéru. Ty můžeme rozdělit hned do dvou základních skupin. První kategorie je tvořena bazény, které jsou umístěny ve stejné úrovni, jako je povrch země. Tento typ bazénů se vyznačuje hlavně vysokou mírou integrace do prostoru zahrady.

Není problém mít tento bazén jako vkusnou součást své zahrady. Jinak ale mohou sloužit jako lákadlo pro turisty laminátové bazény nadzemní. Jedná se o laminátové bazény, které jsou především značně levné. Vkusně mohou vypadat i bazény se samonosnými konstrukcemi. Ty se vyznačují především vysokou pevností a možností vybavení bazénů značkovým zastřešením určeným výhradně na ně. Bazény jsou v nabídce mnohých webů a třeba na internetových stránkách http://www.albixon.cz/ se dá najít celou řadu bazénů. K dispozici jsou tady jak bazény nadzemní, tak i bazény integrované.

27. 01. 2013